Записатися на прийом

Доплерографія судин – це сучасний діагностичний метод, який дозволяє дослідити стан судинного русла за допомогою ультразвука. Інші назви цього методу - дуплексне сканування судин, УЗД судин.

 

 

Даний метод відрізняється високою інформативністю і надає лікарю максимум інформації, необхідної для діагностики і лікування пацієнта. Доплерографія дає можливість не тільки визначити вже наявну хворобу. Але і виявити ранні майже не помітні, доклінічні симптоми захворювань судин, порушення руху крові, різні ураження крупних і дрібних судин. Таким чином вдається ефективно виявити різноманітні судинні патології, відрізнити доброякісні утворення від злоякісних пухлин. Дана процедура не має ані протипоказань, ані побічних ефектів.

Доплерографія дозволяє отримати повну інформацію про побудову судин і про те, як у низ рухається кров. Це дає можливість виявляти порушення на ранніх стадіях, запобігаючи розвитку важких патологій. Окрім встановлення діагнозу даний метод застосовується для вибору способа лікування і оцінки його результатів.

  Процедура проводиться за допомогою ультразвукових променей, які використовуються при звичайному УЗД різних органів. Проте, у даному випадку, застосовується спеціальний датчик, що випускає і приймає ультразвукові хвилі. Він функціонує за принципом доплерівського ефекту. Методика є абсолютно безпечною і безболісною та, за необхідністю, може проводитися багато разів.

 

Види і показання доплерографії судин

 

Дане дослідження, зазвичай, призначається на підставі скарг пацієнта та характеру перебігу захворювання, які дозволяють припустити наявність судинної патології. Під час процедури, в залежності від локалізації судин, використовують датчики із різною частотою ультразвуку.

Ультразвукова доплерографія судин нижніх і верхніх кінцівок призначається при наявності наступних симптомів:

 

                            • мерзлякуватість рук, ніг;                                                      • біль при ходьбі;

                            • набряклість рук, ніг;                                                              • втрата м’язової сили у руках;

                            • судоми, оніміння кінцівок;                                                    • зміна кольору шкіри кінцівок, тощо

Розшифровка результатів доплерографії

 

За допомогою доплерографії спеціаліст досліджує стінки судини, а також – тканини, що його оточують, напрямок і швидкість руху крові, наявність утворень, що перешкоджають нормальному кровотоку (бляшки, тромби). Окрім того, перевіряються розташування та вигини судин, а отримані показники порівнюються із нормативними.

 Оцінюються наступні основні параметри кровотоку:

• швидкість руху крові;

• систоло-діастолічне співвідношення – співвідношення максимальної (під час систоли) і мінімальної (під час діастоли) швидкості кровотоку;

• пульсаційний індекс - співвідношення різниці максимальної і мінімальної швидкостей кровотоку до середньої щвидкості у судині;

• індекс опору – співвідношення між різницею сістолічної та діастолічної швидкостей і систолічною швидкістю;

Висока інформативність,

максимум інформації

для діагностики

і лікування

Проведення діагностики

 у зручний для вас

час

Широкий спектр послуг з діагностики захворювань судин

Виявлення порушень венозного відтоку крові на

ранніх стадіях

Доплерографія

Відправка форми…

На сервері помилка

Форма отримана

Попередній запис на прийом

Ющук Олена

Анатоліївна

лікар ендокринолог

Комарова Олена Миколаївна

невропатолог

Дмитрієв Сергій Миколайович

імунолог

095 277-03-86

Як нас знайти?

м. Херсон, вул. Робоча, 66

будівля заводу

Напівпровідників

Приєднуйтесь