095 277-03-86

095 277-80-03

098 57-653-57

 

RU

UA

Записатися на прийом

При проведеннні УЗД оцінюються розміри, контури, розташування, структура, об’єм і форма нирок і сечового міхура; розміри чашково-мискової системи нирок при наповненні сечового міхура та після цого випорожнення. Дане дослідження дозволяє виявити вроджені аномалії розвитку нирок, обструктивні уропатії (структурні або функціональні перешкоди нормальному потоку сечі), у тому числі - гідронефроз і міхурово-сечовідний рефлюкс; конкременти (їх розташування і розміри), пухлини, кісти, ознаки запалювального процесу у нирках і сечовому міхурі.

Ультразвукове дослідження (УЗД) нирок – це класичний метод діагностики, що дозволяє безпечно і безболісно для пацієнта оцінити стан нирок, виявити можливі патології і вчасно їх вилікувати. У комплексі із нирками і сечовим міхуром проводять також УЗД наднирників, оцінюють їх форму, контури, наявність/відсутність об’ємних утворень. Дане дослідження призначають при підозрі на пухлини, кісти та крововиливи

Показання до проведення УЗД нирок, наднирників і сечового міхура:

 

• спадкові захворювання нирок;

• підозра на запалювальний процес у сечовій системі (біль у попереку, животі, проекції сечового міхура, лихоманка без видимих причин, часті болісні сечовиділення);

• порушення ритму сечовиділень (почастішання, зменшення, нетримання, у тому числі енурез);

• відхиленя від норми у загальному аналізі сечі;

• набряки різної інтенсивності і локалізації;

• сечокам’яна хвороба;

• підозра на наявність кіст і пухлин;

• хронічні захворювання сечової системи;

• аденома передміхурової залози.

 

УЗД у дітей допомагає підтвердити аномалії розвиток нирок, які попередньо діагностували ще антенатально (у плода), а також виявити міхурово-сечовідний рефлюкс (захворювання, пов’язане із недорозвитком або відсутністю клапанного механізму між сечовивідником і сечовим міхуром).

 

Під час вагітності часто виникають проблеми із сечовивідною системою, тому що саме в цей період збільшується навантаження на нирки і ризик розвитку запалювального процесу. З цієї причини вагітним рекомендують зробити УЗД нирок при наявності будь-яких скарг з боку сечостатевої системи і нирок.

Підготовка до процедури

 

Для отримання найбільш точних і інформативних результатів сечовий міхур має бути наповнений, а кишківник – вільний від калових мас та газів.

1. Протягом 3-х днів до проведення УЗД нирок необхідно дотримуватися дієти, не рекомендується вживати продукти, що сприяють газоутворенню у кишківнику: цільне молоко і вершки, чорний хліб, бобові, сирі овочі і фрукти, квашену і тушену капусту, газовані напої і алкоголь, дріжджові хлібобулкові вироби, тощо.  Ці рекомендації не стосуються людей, які потребують особливого режиму харчування (наприклад, при цукровому діабеті).

2. При схильності до підвищенного газоутворення за 2 дні перед дослідженням варто приймати лікарські засоби, які сприяють покращенню перистальтики кишківника (Еспумізан, Смекта, Ентеросгель, активоване вугілля - у стандартному дозуванні).

3. При наявності проблем із кишківником (закрепи, здуття) потрібно зробити клізму або прийняти послаблюючий засіб перед дослідженнням.

4. За 1-2 години до проведення УЗД необхідно наповнити сечовий міхур (випити приблизно 1 літр негазованої води, і не мочитися.

 

Зазвичай, УЗД нирок проводять вранці (натщесерце). У тому випадку, якщо дослідження з будь-яких причин призначено на другу половину дня, то у ранкові години дозволяються легкий сніданок (інтервал між процедурою і вживанням їжі має складати не менше 6 годин).

Рання діагностика захворювань нирок

Проведення діагностики

 у зручний для вас

час

УЗД-апарат

експертного класу

Висока інформативність дослідження для постановки діагнозу

УЗД нирок

Павлова Неля Анатоліївна

Відправка форми…

На сервері помилка

Форма отримана

Попередній запис на прийом

Павлова Марина

Володимирівна

лікар гінеколог

лікар невропатолог

Плахтирь Лілія

Іванівна

Ющук Олена

Анатоліївна

лікар педіатр,

сімейний лікар

лікар ендокринолог

098 57-653-57

0552 48-51-33

095 277-03-86

095 277-80-03

Як нас знайти?

м. Херсон, вул. Робоча, 66

будівля заводу

Напівпровідників

Приєднуйтесь