095 277-03-86

095 277-80-03

098 57-653-57

 

RU

UA

Медицинский центр Днепромед Херсон

Записатися на прийом

При урологічних проблемах досить часто призначають УЗД органів калитки, тому що, через особливість розташування, дослідити їх можна тільки за допомогою ультразвукового обстеження.

 

Показання до проведення УЗД:

 

  •   поява болю у мошонці, її набряклість;

  •   збільшення/зменшення яєчок і їх придатков;

  •   підозра на запалювальні процеси;

  •   збільшення лімфатичних вузлів у паху;

  •   діагноз «чоловіче безпліддя»;

  •   наявність захворювань ендокринної системи;

  •   відсутність ерекції;

  •   відсутність одного або обох яєчок;

  •   травми органів калитки;

  •   встановлення ранього або пізнього статевого дозрівання у підлітковому віці;

  •   контроль за органом після операцій;

  •   підозра на наявність пахової грижі із частковим охопленням калитки;

  •   погані показники спермограми.

Перед виконанням процедури обстеження органів калитки спеціальної підготовки не треба.

УЗД калитки дозволяє виявити наступні патології: крипторхізм (відсутність тестикул у калитці), абсцес придатку, варикоцеле (варикозне розширення вен сім’яного канатика), гідроцеле (водянка оболонок яєчок), сперматоцеле (кісти), орхіт (запалення яєчка), епідидиміт (запалення придатку яєчка), пухлини, перекрут яєчка.

 

1. Відсутність тестикул у калитці (крипторхізм або ектопія) - УЗД калитки дозволяє визначити місцезнаходження яєчка, що не опустилося. У тому випадку, якщо у порожнині калитки яєчка не виявлено, то потрібно дослідити паховий канал. При ектопії можлива локализація у зоні промежини, лобка або на стегні. Сучасні УЗ-апарати дозволяють встановити локалізацію яєчка, що не опустилося, із високою достовірністю, не дивлячись на те, що воно, зазвичай, дуже зменшене у розмірі і має нечіткі межі.

 

2. Варикоцеле (варикозне розширення вен сім’яного канатика) – поширене захворювання, яке негативно впливає на сперматогенез (розвиток чоловічих статевих клітин (сперматозоїдів), що відбувається під регулюючим впливом гормонів). На УЗД калитки варикоцеле візуалізується у вигляді численних розширених (більше 3мм. у діаметрі) анехогенних структур у проекції сім’яного канатика.

 

3. Гідроцеле (водянка оболонок яєчка) може бути вроджденим або розвивається внаслідок фізичних ушкоджень або запалювальних захворювань. На УЗД калитки візуалізується як крупна анехогенна зона навколо яєчка, іноді охоплює паховий канал.

 

4. Сперматоцеле (кісти) - захворювання, яке було спричинене утворенням сім’яної кісти у яєчку або у його придатку. Кіста складається з фіброзної оболонки, яка накопичує у собі сім’яну рідину і сперматозоїди.  Часто розвиваються внаслідок травм або запалювального процесу. На УЗД калитки сім’яні кісти виглядають як невеликі (зазвичай до 2см.), темні (анехогенні) округлі утворення з чіткими, рівними межами.

 

5. Орхіт (запалення яєчка) і епідидиміт (запалення придатку яєчка) -  на УЗД калитки запалювальні процеси діагностуються за наявністю насупних ознак: збільшення розміру ураженого органу, зниження ехогенності, неоднорідність структури. Часто спостерігається збільшення кількості вільної рідини.

 

6. Пухлини -  уражене пухлиною яєчко, зазвичай, збільшується у розмірі, сама пухлина має неоднорідну структуру і неправильну форму. УЗД калитки визначає також наявність метастаз. При підозрі на злоякісну пухлину потрібно зробити УЗД заочеревинного простору.

 

7. Перекрут яєчка - патологічне скручування сім’яного канатика, яке виникає через поворіт  складки між тестикулом та його придатком (мезорхіумом). У результаті перекруту відбувається здавлювання сім’яного канатика. Виникає при травмах і фізичних навантаженнях. При гострому перекруті, зазвичай, проводять доплерографічне дослідження.

 

Проведення консультативного прийому

 у зручний для Вас час

 

Індивідуальний підхід

до кожного пацієнта

 

 

Сучасне обладнання експертного рівня

 

Рання діагностика захворювань органів калитки

УЗД органів калитки

Павлова Неля Анатоліївна

Відправка форми…

На сервері помилка

Форма отримана

Попередній запис на прийом

Павлова Марина

Володимирівна

лікар гінеколог

лікар невропатолог

Плахтирь Лілія

Іванівна

Ющук Олена

Анатоліївна

лікар педіатр,

сімейний лікар

лікар ендокринолог

098 57-653-57

0552 48-51-33

095 277-03-86

095 277-80-03

Як нас знайти?

м. Херсон, вул. Робоча, 66

будівля заводу

Напівпровідників

Приєднуйтесь